افزونه ها

افزونه های عضویت

مقایسه افزونه های عضویت وردپرس

به دنبال راه اندازی سایت عضویت ویژه در وردپرس هستید؟ میخواهید بدانید در میان افزونه های موجود در زمینه عضویت ویژه، کدامیک بهترین گزینه است؟ انتخاب صحیح افزونه عضویت ویژه گام مهمی برای کسب و کار شما است چرا که پلتفرم بهتر امکان رشد و توسعه بیشتر را فراهم می کند. در این مطلب می خواهیم به مقایسه ۵ افزونه برتر وردپرس در زمینه عضویت ویژه بپردازیم.

افزونه های عضویت ویژه وردپرس

در یک افزونه عضویت ویژه به دنبال چه چیزهایی باید گشت؟
افزونه های زیادی برای این کار در وردپرس وجود دارند، اما همه آنها از ویژگی هایی که شما برای ایجاد و راه اندازی سایت عضویت ویژه خود به آنها نیاز دارید برخوردار نیستند.

برخی از آنها برای فروش حق عضویت به صورت تک سطحی مناسب هستند در حالیکه برخی دیگر قابلیت پشتیبانی از چندین سطح کاربری و عضویت را داشته و امکان مدیریت این عضویت ها نیز فراهم است.

برخی افزونه ها از قابلیت محتوای قطره ای پشتیبانی می کنند که به شما اجازه می دهد تا به صورت آهسته محتوای جدید برای کاربر را منتشر کنید. در حالیکه برخی دیگر تنها از قابلیت پنهان کردن مطالب پشتیبانی می کنند.

شما همچنین به این مورد نیاز پیدا خواهید کرد که درگاه های پرداخت مورد استفاده را نیز تنظیم و راه اندازی کنید. آیا میخواهید تنها خرید با کارت های اعتباری صورت گیر یا با PayPal یا با هر دو؟ افزونه مذکور باید این قابلیت را به صورت پیش فرض در خود داشته باشد یا بتوان آن را با نصب افزودنی روی افزونه مذکور اضافه کرد.

با این تفاسیر، بهتر است نگاهی بیاندازیم به اینکه برای راه اندازی یک سایت عضویت ویژه به چه چیزهایی نیاز خواهید داشت.

برای راه اندازی سایت عضویت خود به چه چیزهایی نیاز خواهید داشت؟

سایت های این چنینی به شدت مصرف منابع بالایی داشته و انتخاب نادرست هاست می تواند باعث نابودی تمام زحمات شما شود. از همین رو است که اولین چیزی که نیاز است از سوی شما انجام شود، انتخاب بهترین هاستینگ وردپرس و تهیه هاست از آن است.

از همین تیم نوین وردپرس تلاش کرده تا این هاست مناسب را برای شما کاربران عزیز فراهم کند، از همین رو می توانید با رفتن به هاست نوین وردپرس، پلن مورد نظر خود را انتخاب و خریداری کنید.

بعد از تهیه هاست مذکور، نوبت به تهیه دامنه میرسد. برای این موضوع می توانید از سرویس های ارائه دهنده دامنه که در سطح اینترنت موجود هستند استفاده کرده یا مستقیما از سایت nic.ir اقدام به تهیه دامنه مورد نظر خود بکنید.

در آخر، کاری که نیاز است تا شما انجام بدهید، انتخاب افزونه های تجاری لازم برای گسترش کسب و کار و شتاب دادن به امر عضویت و توسعه آن است از همین رو می توانید از افزونه هایی نظیر OptinMonster استفاده کنید.

خب حالا که در مورد چیزهایی که برای راه اندازی یک سایت عضویت نیاز دارید صحبت کردیم، بهتر است برویم سر اصل موضوع و بهترین افزونه های وردپرس در این زمینه را معرفی کنیم.

۱- MemberPress

MemberPress یکی از محبوب ترین افزونه های عضویت ویژه برای وردپرس است. این افزونه ساده ترین و قدرتمندترین افزونه برای انجام این کار است.

مزایا
آسان در استفاده – MemberPress کار را برای راه اندازی یک سایت عضویت بسیار راحت می کند. این افزونه می توانید به صورت خودکار صفحات مربوط به قیمت اشتراک، ورود به حساب کاربری و تشکر بابت عضویت را برای استفاده کاربران ایجاد کند. اضافه کردن سطح مختلف عضویت نیز بسیار آسان است.
کنترل بر روی دسترسی به مطالب – MemberPress از کنترل کامل بر روی مطالب برخوردار بوده و به شما اجازه می دهد تا دسترسی به هر محتوایی شامل مطالب، برگه ها، دسته بندی ها، برچسب ها و فایل ها و مواردی از این دست را محدود کنید.
محتوای قطره ای – محتوای قطره ای به شما اجازه می دهد تا مطالب محدود شده را بعد از مدت معینی به کاربران نمایش دهید. این ویژگی مناسب سایت هایی است که میخواهند دوره های آموزشی یا مطالب آموزشی خود را به فروش برسانند.
هماهنگ سازی – MemberPress با سرویس هایی نظیر MailChimp، GetResponse هماهنگ می شود.
درگاه های پرداخت – MemberPress به صورت پیش فرض از قابلیت پشتیبانی PayPal و درگاه پرداخت Stripe برخوردار است.

معایب
گزینه های پرداخت محدود – MemberPress تنها از سه درگاه شناخته در اینترنت پشتیبانی می کند. این موضوع مشکلی برای صاحبان سایت هایی است که در کشورهایی زندگی می کنند که توسط این درگاه ها پشتیبانی نمی کنند.
هماهنگ سازی محدود – در حالیکه افزونه مذکور از سرویس های شناخته شده پشتیبانی می کند، اما همچنان از برخی سرویس های محبوب پشتیبانی نمی کند.
قیمت – هزینه نسخه تجاری ۹۹$ در سال و هزینه نسخه Developer 199$ در سال است.
از نظر ما MemberPress ساده ترین افزونه برای انجام این کار و قابل استفاده برای افراد تازه کار است. به راحتی می توانید آن را راه اندازی کرده و گزینه های زیادی برای تنظیمات دارد.

۲- Paid Memberships Pro

یکی دیگر از افزونه های موجود در این زمینه Paid Memberships Pro نام دارد. بهتر است نگاهی به مزایا و معایب این افزونه انداخته تا بتوانید در مورد انتخاب آن به عنوان افزونه مورد نظر تصمیم بگیرید.

مزایا
نسخه ابتدایی رایگان – Paid Memberships Pro نسخه رایگان ساده ای دارد که می توانید آن را دانلود کنید. این افزونه از ویژگی های محدودی برخوردار است، اما می تواند تا حدودی در مورد آنچه که از یک افزونه این چنین انتظار دارید به شما ایده بدهد و در انتخاب گزینه درست به شما کمک کند.
درگاه های پرداخت بیشتر – این افزونه از درگاه های پرداخت PayPal، Stripe، Authorize.net و چندین مورد دیگر پشتیبانی می کند.
هماهنگ سازی بیشتر – افزودنی های رایگان و پولی زیادی برای هماهنگ شدن با این افزونه وجود دارند که به شما کمک می کنند تا به سرویس های ایمیل مارکتینگ و دیگر افزونه های وردپرس متصل شوید.
افزودنی ها – افزودنی ها به تعداد کافی برای این افزونه موجود بوده و به شما کمک می کنند تا بتوانید ویژگی ها و قابلیت های مورد نظر خود را که میخواهید به این سرویس اضافه کنید، ویژگی هایی نظیر: محتوای قطره ای، بازاریابی و لینک کمیسیون و قیمت های متغیر.

معایب
استفاده آسان – Paid Memberships Pro افزونه ای قدرتمند است، اما مناسب استفاده از سوی کاربران تازه کار نیست. تنظیم و راه اندازی آن از کاربران زمان زیادی میگیرد.
پلن رایگان فاقد افزودنی – اگر میخواهید از افزودنی های این افزونه استفاده کنید، باید نسخه حرفه ای آن را خریداری کنید. نسخه رایگان این افزونه به شما اجازه دسترسی به تعداد محدودی از افزونه ها را می دهد، اما نسخه حرفه ای آن به شما اجازه دسترسی به بیش از ۶۰ افزودنی را می دهد.
قیمت – پلن رایگان، پلن حرفه ای ۲۹۷$ در سال و پلن نامحدود ۵۹۷$ در سال.
از نظر ما این افزونه گزینه مناسب و خوبی برای راه اندازی سایت عضویت است. این افزونه از قابلیت های زیادی بهره برده و به شما کمک می کند تا بتواند سایت خود را به صورت حرفه ای راه اندازی کنید.

۳- Restrict Content Pro

Restrict Content Pro را می توان نامزد بهترین افزونه عضویت دانست. این افزونه توسط تیم شناخته شده ای ایجاد شده که افزونه هایی از قبیل Easy Digital Downloads و AffiliateWP را پیشتر در کارنامه خود دارد.

مزایا
استفاده آسان – این افزونه به زیبایی با وردپرس و شیوه نمایش آن هماهنگ می شود. این به شما اجازه می دهد تا به آسانی بتوانید آن را تنظیم و راه اندازی کنید.
هماهنگ سازی داخلی – برخلاف دیگر افزونه های عضویت، این افزونه از قابلیت هماهنگ سازی داخلی با دیگر سرویس ها و افزونه ها به صورت افزودنی پشتیبانی می کند. این افزونه از ویژگی های نظیر پشتیبانی از سرویس های PayPal، MailChimp، مدیریت ایمیل، خروجی CSV و بسیاری موارد دیگر برخوردار است.
درگاه های پرداخت – درگاه هایی نظیر PayPal، Stripe و Braintree را به صورت افزودنی رایگان استفاده کنید.
سازگاری و هماهنگ با افزونه Easy Digital Downloads – اگر از افزونه Easy Digital Downloads برای فروش محصولات مجازی خود استفاده می کنید، در کنار آن می توانید از این افزونه نیز به خوبی استفاده کنید.
پشتیبانی عالی – برای استفاده کاربران بخش مستندات کامل و رایگانی فراهم شده است. شما همچنین از پشتیبانی ایمیلی فوق العاده این سرویس نیز می توانید بهره مند شوید.

معایب
هماهنگ سازی کمتر – این افزونه از برخی افزونه ها دارای هماهنگ سازی کمتری با برخی سرویس های ایمیلی است.
قیمت – ۹۹$ و ۱۲ افزودنی برای یک سایت، ۱۴۹$ برای ۵ سایت و ۲۴۹$ و همه افزودنی و استفاده نامحدود در سایت ها.
این افزونه یکی از ساده ترین افزونه ها برای استفاده در این زمین است. از ویژگی ها و قابلیت های زیادی برخوردار بوده که می توانید از آنها استفاده کنید.

۴- LearnDash

LearnDash افزونه ای انعطاف پذیر و بسیار ساده برای استفاده در زمینه مدیریت دوره های آموزشی در وردپرس است. این افزونه از ماژول های پیشرفته و حرفه ای برای راه اندازی سایت عضویت ویژه برخوردار است.

مزایا
تنظیم و راه اندازی آسان – تنظیم LearnDash آسان و افزودن مطلب به آن از این کار نیز آسان تر است. این افزونه از ابزارهای حرفه ای برخوردار است که به آسانی می توانید مطالب را برای سطوح و گروه های کاربری مختلف ایجاد شده مدیریت کنید.
محدود سازی آسان محتوا – LearnDash به شما اجازه می دهد تا به آسانی هر مطلبی را مخفی کرده و آن را برای گروه های مختلف محدود کنید.
فروش دوره های آموزشی – این افزونه به شما اجازه می دهد تا به اسانی دوره های آموزشی آنلاین خود را مدیریت کرده و آنها را به فروش برسانید. این افزونه حاوی ماژول های حرفه ای بوده و به شما اجازه می دهد تا به آسانی دوره های مذکور را مدیریت کنید.
محتوای قطره ای – این افزونه ای قابلیت محتوای قطره ای نیز پشتیبانی کرده و به شما اجازه می دهد تا دسترسی به مطالب محدود شده را برای کاربران بعد از یک دوره زمانی معین نمایش دهید.
هماهنگ سازی و درگاه های پرداخت – LearnDash قابلیت سازگاری و هماهنگ شدن با با سرویس ها و افزونه هایی نظیر MemberPress، ووکامرس و بی بی پرس را دارد.

معایب
فاقد برخی ویژگی ها – اگر در تلاش هستید تا سایت عضویتی بدون فروش دوره های آموزشی راه اندازی کنید، ممکن است ویژگی ها و قابلیت های این افزونه برای انجام آن کافی نباشد.
قیمت – از ۱۵۹$ در سال برای یک سایت با پشتیبانی و دریافت بروز رسانی ها آغاز می شود.
LearnDash راه حلی مناسب است آن هم زمانی که میخواهید دوره های آنلاین خود را در یک سایت عضویت به فروش برسانید.

۵- S2Member

S2Member افزونه ای محبوب و رایگان با نسخه حرفه ای برای راه اندازی سایت عضویت است.

مزایا
رایگان – این افزونه رایگان بوده و برای دانلود و استفاده کاربران در دسترس است. هر کسی می توانید آن را دانلود کرده و از آن استفاده کنید. افزونه دارای ویژگی های محدودی است ولی برای شروع کار مناسب است.
محتوای قطره ای – این قابلیت در نسخه حرفه ای موجود می باشد.
درگاه های پرداخت – نسخه رایگان این افزونه از PayPal پشتیبانی می کند.
سازگاری – با سرویس هایی نظیر MailChimp، بی بی پرس و بادی پرس سازگاری است.
مستندات و سازگاری – این افزونه از بخش مستندات خوبی برخوردار است که برای همه کاربران قابل استفاده است. کاربرانی که از نسخه حرفه ای استفاده می کنند، از پشتیبانی ایمیلی نیز بهره مند می شوند.

معایب
کاربر پسند نبودن – کار با این افزونه نسبت به دیگر افزونه ها کمی سخت است.
محدودیت های نسخه رایگان – نسخه رایگان این افزونه از PayPal پشتیبانی کرده و تنها می توان از ۴ سطح عضویت در آن استفاده کرد. این افزونه فاقد ویژگی محتوای قطره ای است.
قیمت – نسخه ابتدایی این افزونه رایگان بوده و نسخه حرفه ای آن از ۸۹$ برای یک سایت آغاز می شود.

نتیجه گیری
افزونه MemberPress بهترین گزینه برای راه اندازی سایت عضویت ویژه است. این افزونه تمام ویژگی ها و قابلیت هایی که به آن احتیاج دارد را دارا بوده و از پشتیبانی و مستندات برخوردار است.

اگر به دنبال گزینه ای ساده و انعطاف پذیر هستید، Restrict Content Pro بهترین انتخاب است.

اگر میخواهید دوره های آنلاین آموزشی خود را در سایت عضویت خود به فروش برسانید، می توانید از افزونه LearnDash استفاده کنید چرا که برای همین امر نوشته شده و ویژگی ها و قابلیت های مناسب آن را دارا است.

منبع:نوین وردپرس

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
بستن