افزونه ها

معرفی فیلدهای مختلف افزونه گرویتی فرم – جلسه اول

آموزش اولیه فیلدهای استاندارد

همانطور که در پست بهترین افزونه فرم ساز وردپرس گفتیم، برای استفاده از افزونه گرویتی فرم، باید افزونه را از سایت اصلی خریداری کرد یا از سایت گیت هاب به صورت رایگان دانلود کرد. (هنوز علت این امر متوجه نشدیم. اما مطمئناً اگر کار گیت هاب غیرقانونی بود، گرویتی فرم به نحوی سعی در جلوگیری از انتشار افزونه به صورت رایگان میکرد.) همچنین برای راحتی کار و استفاده از امکانات بیشتر افزونه گرویتی فرم پارسی یا persian gravity forms را از مخزن وردپرس نصب و فعال کنید.

بعد از این کار، طبق عکس زیر، گزینه فرم ها در منوی پیشخوان سایت وردپرسی شما ظاهر می شود. روی دکمه افزودن فرم کلیک کنید و سپس نام و توضیحات مربوط به فرم را که ضروری هم نیست وارد کنید.

گرویتی فرم 1

پس از ساخت فرم شما با صفحه ای مانند عکس زیر روبرو میشوید.

گرویتی فرم

 • وقتی فیلدی در فرم نباشد، یک آموزش اولیه به شما نمایش داده میشود که مطالعه آن خالی از لطف نیست.

در این پست با معرفی اولیه فیلدهای استاندارد در خدمت شما هستیم. فیلم آموزشی کامل این قسمت را در جلسات بعد برای شما آماده میکنیم.

 1. متن تک خطی: این فیلد همانطور که از اسمش پیداست، یک فیلد یک خطی ایجاد میکند که میتوانید برای مواردی مانند نام، نام خانوادگی و … از آن استفاده کنید.
 2. متن پاراگرافی: در این فیلد میتوان متن چند خطی وارد کرد. در قسمت تنظیمات این فیلد میتوانید تنظیم کنید که کاربر حداکثر چند کاراکتر وارد نماید.
 3. لیست بازشو: این فیلد درواقع یک لیست کشویی است که میتوانید چند آیتم را برای انتخاب در آن قرار دهید. مانند انتخاب رشته تحصیلی، انتخاب جنسیت و … (تعدادی انتخاب از پیش تعیین شده هم برای این فیلد در نظر گرفته شده است مثل ماه ها، شهرهای ایران و … )
 4. چند انتخابی: این فیلد مانند همان لیست کشویی است با این تفاوت که انتخاب ها زیر هم در یک باکس نمایش داده میشوند. این باکس ارتفاع مشخصی دارد و اگر تعداد آیتم های این فیلد کمی بیشتر شود، نوار اسکرول در سمت چپ فیلد ظاهر میشود. (انتخاب های از پیش تعیین شده برای فیلد چند انتخابی هم قابل استفاده است.)
 5. عددی: از این فیلد برای نمایش اعداد میتوانید استفاده کنید. اعداد را در این فیلد میتوانید به سه مدل نمایش دهید. به صورتی که ممیز ها با . (نقطه) نشان داده شوند، ممیز ها به صورت , (جداکننده) نشان داده شوند. اگر قالب این فیلد را روی پول تنظیم کنید، دو ۰ برای اعشار به سمت راست اضافه میکند و سپس ممیز بین ارقام اضافه کرده و جلوی آن واحد پول را نشان میدهد.
 6. چک باکس: این فیلد مانند لیست بازشو و چند انتخابی است با این تفاوت که آیتم ها زیر هم لیست میشوند و کنار آن ها مربعی برای انتخاب آن ها لحاظ شده است. در این فیلد میتوانید این امکان را ایجاد کنید که کاربر چند آیتم را انتخاب کند. در تنظیمات این آیتم هم، مواردی به صورت پیش فرض جهت استفاده راحت تر، لحاظ شده است.
 7. دکمه های رادیویی: این فیلد مانند چک باکس است با این تفاوت که نمیتوان چند مورد را انتخاب کرد اما می شود در انتهای انتخاب ها، یک فیلد سایر تنظیم کرد که اگر گزینه مدنظر کاربر در انتخاب ها وجود نداشت، آن را در فیلد پایین تایپ کند.
 8. مخفی: از این فیلد برای ارسال اطلاعات مخفی کاربر مانند IP، نام کاربری، ایمیل و … بدون اینکه کاربر متوجه شود، استفاده میشود.
 9. HTML: از این فیلد می توانید با استفاده از کدهای html محتوایی را با استایل و ظاهر خاص، نمایش دهید.
 10. جداکننده: از این آیتم برای جدا کردن فیلدهای فرم از هم استفاده می شود. جداکننده فیلدهای فرم را به صورت یک خط از هم تفکیک می کند که میتوان آن را مخفی کرد و یا فقط هنگامی نمایش داد که کاربر در حال تکمیل فرم است.
 11. برگه: این فیلد برای فرم های چند مرحله ای و چند صفحه ای کاربرد دارد. با استفاده از این فیلد میتوانید در پایین فرم، دکمه های قبل و بعد تنظیم کرد.

امیدوارم این آموزش کمک کننده شما عزیزان باشد. در پست های آینده، آموزش بقیه فیلدها و سپس آموزش ویدئویی افزونه و نحوه ساخت فرم های مختلف را خواهیم داشت.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
بستن