افزونه ها

معرفی فیلدهای مختلف افزونه گرویتی فرم – جلسه دوم

آموزش اولیه فیلدهای پیشرفته

در جلسات قبل، با نحوه نصب و فعالسازی و استفاده از افزونه فرم ساز گرویتی فرم آشنا شدیم. آموزش اولیه فیلدهای استاندارد هم ارائه شد. در این جلسه، با آموزش اولیه فیلدهای پیشرفته در خدمت شما عزیزان هستیم.

روی گزینه فرم ها، کلیک کنید و فرم مدنظر را با نام دلخواه ایجاد کنید. در ستون سمت چپ این صفحه تعدادی دسته بندی برای فیلدهای فرم وجود دارد.

گرویتی فرم

در این پست با معرفی اولیه فیلدهای پیشرفته در خدمت شما هستیم. فیلم آموزشی کامل این قسمت را در جلسات بعد برای شما آماده میکنیم.

  1. نام: از این فیلد برای فرم های ثبت نام، عضویت و … استفاده میشود. میتوان این فیلد را به صورت دو بخشی (نام، نام خانوادگی) یا تک بخشی داشت. در تب نمایش این فیلد میتوان امکان گذاشتن پیشوند برای نام و پسوند برای نام خانوادگی را فعال کرد. همچنین میتوان برچسب فیلد را که به صورت پیشفرض «نام» است، پنهان کرد. در صورت نیاز میتوان یک عبارت به عنوان نگهدارنده متن برای هر بخش از فیلد تنظیم کرد. (نگهدارنده فیلد درواقع همان مثالی است که برای راهنمایی بیشتر کاربر به صورت کمرنگ در فیلد وجود دارد.)
  2. تاریخ: می توان برای دریافت تاریخ تولد کاربر، تاریخ دریافت مدرک تحصیلی و … از این فیلد استفاده کرد. فیلد تاریخ را میتوان به صورت شمسی و به سه مدل نمایش داد: مدل فیلد تاریخ (نمایش سه فیلد برای روز، ماه و سال که ترتیب سه فیلد را هم میتوان در قسمت قالب تاریخ تنظیم کرد)، انتخابگر تاریخ (که به سه صورت بدون آیکن، آیکن تقویم و آیکن دلخواه (میتوان تصویر دلخواه را برای آیکن تنظیم کرد)) و لیست بازشو تاریخ (سه فیلد بازشو برای روز، ماه و سال ایجاد می شود).
  3. زمان: با استفاده از این فیلد میتوان زمان را به صورت ۱۲ ساعته و یا ۲۴ ساعته نمایش داد.
  4. تلفن: این فیلد پیچیدگی خاصی ندارد و میتوان آن را به دو صورت نمایش داد. برای وارد کردن شماره های یازده رقمی و ۸ رقمی، فیلد را روی مدل بین المللی تنظیم کنید.
  5. آدرس: این فیلد به صورت پیش فرض دارای ۶ فیلد داخلی (خیابان، شهر، استان، کدپستی، کشور و اضافه آدرس) است که میتوان هر کدام از آن ها را غیرفعال کرد.
  6. وب سایت: از این فیلد برای دریافت آدرس اینترنتی سایت استفاده میشود  تنظیمات پیچیده ای و خاصی ندارد. میتوان برچسب آن را غیرفعال کرد و یا یک آدرس اینترنتی برای نگهدارنده متن آن انتخاب کرد.
  7. ایمیل: برای دریافت ایمیل کاربر میتوان از این فیلد استفاده کرد. از این فیلد برای فرم های ثبت نام و یا فرم های خبرنامه زیاد استفاده میشود.
  8. بارگذاری فایل: این فیلد را میتوان زمانی استفاده کرد که بخواهیم کاربر فایلی را به همراه فرم ارسال کند. مانند عکس پروفایل یا فایل آخرین مدرک تحصیلی و … . میتوان پسوندهای مجاز فایل ها، تعداد فایل ها و حجم حداکثری فایل را تنظیم کرد.
  9. کد امنیتی: برای استفاده از این فیلد که معمولا در فرم های ورود استفاده میشود ابتدا باید در recaptcha گوگل، اکانت ساخت و بعد از دریافت api آن را در قسمت تنظیمات وارد کرد تا این فیلد فعال شود.
  10. لیست: فیلد لیست آخرین فیلد این دسته بندی است و میتوان از آن برای گرفتن اطلاعات مرتبط به هم، در فیلدهای جدا استفاده کرد. مثلا میتوان یک لیست دو ستونه برای گرفتن مدرک تحصیلی و معدل آن مقطع استفاده کرد.

حتما حتما با آموزش های دیگر با salefiles.ir همراه باشید. به زودی با فیلم های آموزشی کامل قسمت های مختلف افزونه گرویتی فرم در خدمت شما هستیم.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
بستن